3.etap parkowy konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 19 stycznia 2016 r. odbył się 3.etap – parkowy XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Przeprowadzony został w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu przez Służbę Parku: Karolinę Gajda i Ewę Kraśnicką. W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów. Były to reprezentacje gimnazjów
z terenu PKPK, a mianowicie z:Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu, Zespołu Szkół Samorządowych
w Krynkachi z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce.

W ramach konkursu należało rozwiązać test składający się z 15 pytań z zakresu biologii i geografii, pozostałe 10 pytań odnosiło się do walorów przyrodniczych i kulturowych PKPK. Test przez każdego ucznia był rozwiązywany samodzielnie, jednak o zwycięstwie drużyny decydowała  łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów.         

Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiej drużyny, która będzie reprezentować PKPK na etapie wojewódzkim konkursu, który przewidziany jest 18 marca 2016 r. w Suwalskim Parku Krajobrazowy
w Malesowiźnie – Turtul.

Najwyższą ilość punktów i pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach w składzie: Katarzyna Zalecka, Natalia Moczydłowska, Monika Miron i Weronika Dzienisik zdobywając 157 pkt. Ich opiekunem jest pani Joanna Chrzanowska.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.

 

Dodana: 21 styczeń 2016 14:23

Zmodyfikowana: 21 styczeń 2016 14:23