Europejskie Dni Ptaków 2020

W sobotę 3 października, w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków, w Supraślu odbyło się kolejne, tym razem jesienne Ptakoliczenie zorganizowane przez pracowników służby Parku Krajobrazowego Pyszczy Knyszyńskiej przy współpracy z ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Po krótkiej prezentacji, w siedzibie PKPK, uczestnicy spotkania wyruszyli na spacer ulicami Supraśla, obserwując i licząc spotykane ptaki. W sumie udało się zaobserwować 229 osobników należących do 24 gatunków. Najliczniejsze okazały się szpaki (130) i bogatki (31) oraz co, co było pewnym zaskoczeniem – szczygły (18). Udało się też zaobserwować ptaki znacznie rzadsze – bielika i rybołowa. Kolejne – zimowe Ptakoliczenie planowane jest na ostatni weekend stycznia 2021 r. Zapraszamy!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________
3.10.2020 r. -spotykamy się w siedzibie PKPK. Po krótkiej prezentacji dotyczącej ptasich zwyczajów w okresie jesieni, ruszamy na spacer, podczas którego będziemy obserwować i liczyć ptaki. Szacowany czas spaceru: 1,5 - 2 godz. Trasa łatwa, będziemy się poruszać po drogach utwardzonych. Należy zadbać o strój odpowiedni do warunków pogodowych i wygodne buty. Do dyspozycji uczestników wycieczki będą przewodniki do oznaczania ptaków, luneta obserwacyjna i lornetki (ograniczona ilość, jeśli ktoś ma, warto zabrać własną). Na zakończenie przewidziane jest ognisko na terenie siedziby PKPK (prowiant we własnym zakresie)
Zapisy pod nr telefonu: 85 718 37 85 lub przez e-mail: straznik@pkpk.pl

Dodana: 28 wrzesień 2020 08:59

Zmodyfikowana: 5 październik 2020 10:44