Konferencja młodych przyrodników: Bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej i jej ochrona

Białowieski Park Narodowy serdecznie zaprasza na konferencję młodych przyrodników: Bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej i jej ochrona, która odbędzie się dnia 22 maja 2015 r. w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego.

Wydarzenie edukacyjne adresowane jest zarówno do nauczycieli jak też uczniów – gimnazjalistów i licealistów podlaskich szkół. Białowieski Park Narodowy organizuje w/w spotkanie przede wszystkim z myślą o nauczycielach, których zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym konspektu zajęć o wilku i rysiu (termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 czerwca b.r.), jak też uczestnikach planowanego do realizacji w  przyszłym roku szkolnym Konkursu Wiedzy Ekologicznej: Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce. VI edycja wspomnianego Konkursu, oprócz tematyki ekologicznej, dotyczyła będzie aspektu biologii, ekologii, zagrożeń dużych drapieżników i ich roli w ekosystemie.                                

Na wykłady zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Konferencja odbędzie się w godzinach:  9:00-13:00 (program w załączeniu: po lewej stronie na dole strony).

Po zakończeniu działania edukacyjnego w Białowieskim Parku Narodowym zachęcamy do wizyty w Parku Wiedzy i Zabawy Białowieskiej Akademii Bioróżnorodności, gdzie od godziny 14:00 będzie otwarty dzień – możliwość obejrzenia nowo odbudowanej carskiej stacji kolejowej Białowieża Pałac oraz udział w mini warsztatach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-kulturowej.

 

Zainteresowanych i zdecydowanych na udział w konferencji prosimy o deklarację uczestnictwa na adres e-mailowy: hschmidt@bpn.com.pl do dnia 15 maja 2015 r.

 

Dodana: 7 maj 2015 11:28

Zmodyfikowana: 7 maj 2015 11:50