Finał VI Edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt. "Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce"

W dniu 26 listopada 2015 roku w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się finał VI Edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt. „Różnorodność biologiczna
i formy ochrony przyrody w Polsce”. Głównym organizatorem konkursu jest Białowieski Park Narodowy. Jednym z koordynatorów tego konkursu jest Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. W uroczystości finałowej w Białowieży uczestniczyły: Dyrektor PKPK Joanna Kurzawa i spec. ds. turystyki i rekreacji, Ewa Kraśnicka. Z parku udział wzięli finaliści powiatowej edycji Klaudia Greś i Krystian Puzanowski, uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce.

Podczas otwarcia finału minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno pani Jolanty Ryś, specjalisty ds. edukacji w Służbie PKPK.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Jakub Wróblewski z gimnazjum nr 7 w Suwałkach,
II miejsce Łukasz Marcin Wiesław z Gimnazjumnr 32 w Białymstoku, a III miejsce Kacper Keczyński z gimnazjum nr 2 w Hajnówce.

Do tegorocznego konkursu przystąpiło ponad 500 uczniów ze szkół gimnazjalnych z kilkunastu powiatów województwa podlaskiego. Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest ochrona środowiska, a także jak ważne jest prowadzenie ochrony gatunkowej drapieżników wilka oraz rysia, którzy w tym roku byli bohaterami konkursu.

Dodana: 4 grudzień 2015 13:25

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2015 13:25