Zaproszenie Spotkania Hubertowskie 2019

 

 

 

Organizatorzy: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku i Gmina Czarna Białostocka mają zaszczyt zaprosić na „XIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”, które odbędą się w dniach 7–8 września 2019 roku w Czarnej Białostockiej.

Spotkania Hubertowskie to promowanie walorów przyrodniczych oraz kultury związanej z łowiectwem i myślistwem na terenie Puszczy Knyszyńskiej. Tradycyjnie, rozpoczną się zawodami w strzelectwie myśliwskim na strzelnicy w Karakulach. W godzinach popołudniowych w „Dworu na Skraju Puszczy” w Czarnej Białostockiej zaplanowane zostało Międzynarodowe Seminarium Naukowe ph. „Gospodarka łowiecka warunkiem istnienia zwierzyny łownej”, połączone z wystawą udostępnioną przez Ryszarda Wagnera „Łowiectwo w grafice europejskiej od XIV do XVIII wieku”.

W niedzielę, po uroczystej Mszy św. Huberta, w kościele pw. Świętej Rodziny, w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Galindowe rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskie, dalsza część imprezy odbędzie się nad zalewem Czapielówka. W plenerze, w otoczeniu puszczańskich lasów – wystawy, konkursy, stoiska edukacyjne nadleśnictw, kiermasze produktów szkółkarskich, pokazy sprzętu policyjnego, stoiska rzemieślnicze i producentów regionalnej żywności. W trakcie rozegrany zostanie II Bieg Hubertowski zorganizowany przez Grupę Biegową Czarna Białostocka na dystansie 1918 m - bieg rodzinny nawiązujący do daty odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bieg główny ścieżkami leśnymi na dystansie 10,5 km.

Uhonorowani zostaną zwycięzcy zawodów strzeleckich, wędkarskich i tradycyjnie - konkursu kulinarnego „Hubertowskie Jadło”.  W części muzycznej wystąpią zespoły „Galindowe Rogi”, „Trans”, Trio „Akord”, „Diley” i Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka. 

„Hubertus” to nie tylko doskonała sposobność do wymiany doświadczeń ludzi związanych z lasem, tu bowiem spotykają się miłośnicy łowiectwa, myślistwa z różnych rejonów Polski oraz z zaprzyjaźnionych kół zza wschodniej granicy, a także okazja do aktywnego wypoczynku i poszerzenia wiedzy o otaczającej Puszczy Knyszyńskiej niezależnie od wieku.

 

Dodana: 20 sierpień 2019 14:52

Zmodyfikowana: 20 sierpień 2019 14:52