Ultra Śledź

Ultra Śledź – pierwszy ultramaraton w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej już 13.02.2016 r. – zapraszamy do kibicowania!!!

Ultramaraton to bardzo długi i trudny bieg – ta trasa ma 80 kilometrów i biegnie przez wszystkie najwyższe góry Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Dla bezpieczeństwa zawodników lista obowiązkowego wyposażenia jest obszerna. Start w Supraślu, bladym świtem, o godz. 6:00, a finał po zmierzchu. Pomimo tego wolnych miejsc brak od miesiąca.  Już w sobotę 150 zawodników ruszy przez dzikie lasy i stare wsie Puszczy Knyszyńskiej.

…a wszystko pod hasłem „Śledź”. Organizator Wojciech Mojsak chce podkreślać urokliwą kulturę regionu. To nawiązanie do charakterystycznej kresowej gwary polsko-białorusko-litewskiej. Mamy nadzieję, że posiłki podawane w punktach kontrolnych zaprezentują też śledzie w tradycyjnej podlaskiej kuchni.

Uczestnikom ultramaratonu, czyli „ultrasom” można kibicować na całej trasie oraz w 4 punktach kontrolnych: Cieliczanka, Królowy Most, Lipowy Most i Kopna Góra. Zapraszamy do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej!

Strona domowa imprezy „Ultra Śledź”:

http://ultrasledz.pl/

Mapa trasy ultramaratonu:                                                  

http://ultrasledz.pl/downloads/mapa_ultrasledz.pdf      

Więcej nt. śledzikowania:

http://arch.um.bialystok.pl/761-gwara/default.aspx

 

Dodana: 9 luty 2016 13:56

Zmodyfikowana: 9 luty 2016 13:56