Zimowy Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiej... w maju

W dniach 4-8 lutego 2015 r. w Puszczy Knyszyńskiej miało odbyć się coroczne święto sportów outdoorowych - zimowy Rajd 360 Stopni. Jednak przeszkodą do zorganizowania zimowego biegania stanęła pogoda – brak śniegu. W związku z tym organizatorzy wyznaczyli nowy termin - to 1-3 maja 2015 r.

W Rajdzie Zimowym 360 Stopni startują zespoły - dwu- i czteroosobowe. Czwórki (mieszane) ścigają się na trasie najdłuższej (ok. 350 km). Na obu krótkich (125 km i 25 km) startują ekipy dwuosobowe (niekoniecznie mieszane). Cały wyścig odbywa się na orientację, zatem niezwykle ważne jest precyzyjne obieranie kierunku marszu lub jazdy. Zimowy Rajd Przygodowy to jest poważne wyzwanie, nawet dla doświadczonych zawodników. Kilkadziesiąt godzin w odludnym terenie, na mrozie - to próba sił i charakteru, której nie każdy potrafi sprostać. Ale - to dotyczy jednak głównie trasy najdłuższej, na której rywalizują czteroosobowe zespoły. Na krótkiej oraz ultrakrótkiej trasie, wystartować może właściwie każdy, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i ma ochotę na przygodę.

- Znajdą tu dla siebie coś i ci, którzy lubią rywalizację sportową - i ci, którzy szukają okazji do obejrzenia pięknych, niedostępnych zazwyczaj dla turystów miejsc. A to wszystko w miłej kompanii – bo przecież rajdy to sport zespołowy... Serdecznie zapraszamy, warto będzie w lutym przyjechać do Supraśla! – zachęcają organizatorzy - debiutantom polecamy trasę ultrakrótką. Kilka godzin, spędzone na rywalizacji w lesie, daje ogromną przyjemność i dobre samopoczucie przynajmniej na najbliższy tydzień. Warto  spróbować - a bać się nie ma czego; w naszych rajdach  startują nie tylko doświadczeni i dobrze wytrenowani zawodnicy, Na krótszych trasach często można spotkać ludzi bardzo młodych - albo bardzo dojrzałych; także takich, którzy sport uprawiają po amatorsku. Czyli - dla przyjemności. I o to przecież nam wszystkim chodzi...  – dodają.

Dodana: 29 styczeń 2015 11:29

Zmodyfikowana: 29 styczeń 2015 11:29