PKPK gości harcerzy z Francji

W niedzielę 17 lipca do Puszczy Knyszyńskiej przyjechała 40-osobowa grupa harcerzy z Francji.  Młodzież w wieku 14-17 lat podzieliła się na dwie grupy. Jedna z nich zatrzymała się na terenie Nadleśnictwa Krynki w leśnictwie Sosnowik. Zadaniem harcerzy jest przetrwać/ przeżyć w trudnych puszczańskich warunkach. Dotychczas nie mieli oni okazji przebywać w tak dużym różnorodnym przyrodniczo, atrakcyjnym turystycznie puszczańskim kompleksie. W planie pobytu mają różne, ciekawe, rozwijające zabawy, survivalowe zadania oraz pracę fizyczną w szkółce leśnej. Zbierają kamienie na ugorowanych poletkach, oczyszczają kulisy lasu z suchych gałęzi. 

Druga grupa „capms de survie” stacjonuje na terenie Nadleśnictwa Czarna Białostocka w leśnictwie Czarna Wieś. Tu do zadań harcerzy należy zbudowanie szałasów oraz przygotowanie bazy do życia – spania, gotowania, wypraw terenowych. Baza musi być duża, wykonana z naturalnych elementów, tak by zmieścić cały obóz, ponieważ w niej na kilkudniowe podsumowanie akcji spotkają wszyscy uczestnicy. Grupa obozująca w Nadleśnictwie Krynki wyruszy w niedzielę 24 lipca w kierunku czarnej Wsi Kościelnej. Marsz będzie trwał trzy dni. Obóz zostanie zakończony 2 sierpnia.

Za organizację merytoryczną obozu harcerzy z Francji odpowiada Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej oraz Lokalna Grupa Działania Puszcza Knyszyńska. Przyjęcie harcerzy nie byłoby możliwe bez współpracy i wsparcia leśników z Nadleśnictw Krynki i Czarna Białostocka. 

 

Dodana: 25 lipiec 2016 08:36

Zmodyfikowana: 25 lipiec 2016 08:36