Sprzątanie Świata 2015

W dniach 21 – 25 września 2015 roku w siedzibie Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej oraz szkołach położonych na terenie Parku odbywał się cykl zajęć tematycznych a ramach akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja obchodzona była pod hasłem: „Wyprawa – poprawa. Sprzątanie Świata – Polska 2015”.  21 września pracownik Służby Parku – Ewa Kraśnicka, uczestniczył w uroczystym apelu szkolnym z okazji Sprzątania Świata w Szkole Filialnej w Sochoniach.

W tym samym dniu w siedzibie PKPK odbyła się tematyczna prelekcja dla klasy IV z Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu. Uczniowie zapoznali się z hasłami: bezpieczne sprzątanie, segregacja śmieci, recykling czy up – recyklig. 24 września w prelekcji tematycznej uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 19 z Białegostoku, po której wszyscy uczniowie udali się na ścieżkę edukacyjną „Dolina Jałówki”.

W piątek – 25 września całą akcję edukacyjną Parku zakończyła prelekcja w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu, w której wzięli udział uczniowie lokalnego gimnazjum. Uczniom została wyświetlona prezentacja, podczas której poruszone były następujące tematy: historia akcji Sprzątanie Świata, sposoby segregowania śmieci w Europie, prawidłowa segregacja śmieci, recykling a także zasady funkcjonowania spalarni odpadów.

Dodana: 25 wrzesień 2015 14:15

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2015 14:15