Rodzinny Piknik z Klimatem 13.08.2023

Serdecznie zapraszamy na „Rodzinny Piknik z Klimatem”, który odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2023 roku, w godzinach 10:00-16:00 na placu przy siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej (Supraśl, ul Chodakowskiego 3).

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu „Wyzwanie klimatyczne – edukacja na rzecz ochrony powietrza i klimatu” jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Białymstoku z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Tematem przewodnim projektu oraz pikniku są zagadnienia związane z ochroną powietrza i klimatu wraz z zaprezentowaniem innowacyjnych metod edukacji w tym zakresie.

Podczas tej imprezy plenerowej zostanie zaprezentowane Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach którego zostaną pokazane m.in. przestrzenne gry planszowe, wystawy o tematyce ekologicznej oraz jedyne w kraju „rowerowe kino” zasilane energią wytwarzaną podczas jazdy na rowerach. W trakcie wydarzenia zostaną przeprowadzone również liczne konkursy z nagrodami. Piknik poprowadzi znany podlaski konferansjer Krzysztof Szubzda. Podczas pikniku możliwe będzie także zwiedzanie ekspozycji przyrodniczo kulturowej w siedzibie Parku. 

 

Dodana: 26 lipiec 2023 10:58

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2023 10:58