Dzień Ziemi z PKPK

Od 18 do 22 kwietnia Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej obchodził Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przez trzy dni (18-20 kwiecień ) w warsztatach w siedzibie Parku odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko.  Zajęciach uczestniczyły dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Białymstoku, w których wzięło udział 100 dzieci.

            Uczestnikom przygotowano prezentację multimedialną, gdzie dowiedziały się m.in. że
o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna. Następnie było wyjście w teren, gdzie zwracaliśmy uwagę jak wygląda nasze środowisko w pobliżu nas. Na zakończenie odbyło się ognisko.

            22 kwietnia Służba Parku odwiedziła Przedszkole Samorządowe nr 65 w Białymstoku. Przedszkolakom. Dzieci w przedszkolu od samego rana hucznie obchodziły te święto. Każde dziecko miało zielone ubranko. Przedszkolakom również przypomniano, iż należy dbać o naszą Ziemię
i chronić przyrodę. Najmłodszym wyświetlono prezentację pn. „Rośliny i owady wiosną”.
W zajęciach uczestniczyło ok. 100 dzieci.

            Tego samego dnia w Szkole Podstawowej w Sobolewie dla klas 4-6 (ok. 60 dzieci) Służba Parku również przeprowadziła zajęcia – tematyczną prezentację pn. "Palący Temat - Niska Emisja". Dzieciom przypomniano o inicjatorze Dnia Ziemi, co i kto powoduje niską emisję a także czy jest ona niebezpieczna. Ponadto zgromadzonym zaprezentowano alarmujące dane, nt. stanu powietrza polskich miast.

  

Dodana: 2 maj 2016 15:19

Zmodyfikowana: 2 maj 2016 15:19