Światowy Dzień Drzewa

Od 5.10 do 09.10.2015 r. w siedzibie parku, na ścieżkach oraz w przedszkolach pracownicy PKPK prowadzą zajęcia z cyku „Światowy Dzień Drzewa”, który obchodzony jest w Polsce 10pażdziernika.

                W poniedziałek służba PKPK: Ewa Kraśnicka i Tomasz Kryjan pojechali do Zespołu Szkół
Nr 2 w Białymstoku. Prelekcja zaczęła się od prezentacji multimedialnej mówiącej o historii
i pomysłodawcy dnia drzewa, wykorzystaniu drzew a także zapoznano z pojęciem pomnik przyrody. Następnie strażnik Parku mówił o prawidłowej pielęgnacji drzew oraz kiedy stają się niebezpieczne dla człowieka.

                We wtorek (06.10) grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 swoje zajęcia rozpoczęła
w siedzibie PKPK tematyczną prezentacją multimedialną. Część praktyczna odbyła się na ścieżce edukacyjnej „Dolina Jałówki”. Uczniowie podzieleni zostali na 3-osobowe zespoły, gdzie każda z grup dostała karty pracy: mapę ścieżki oraz warstwy lasu. Dzieciom pokazano i omówiono czym są oddziały leśne. Każdy chętnie szedł ścieżką i śledził jej przebieg oraz uzupełniał swoje karty.

                W środę (07.10) pracownicy PKPK: Ewa Kraśnicka i Karolina Gajda  na prelekcje udały się do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Białymstoku. W zajęciach wzięły udział dzieci z grup:3-5-cio latków (łącznie 60 dzieci). Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchali odgłosów zwierząt i ptaków oraz ciekawostek o drzewach. 

Tydzień zakończymy zajęciami w Przedszkolu Samorządowym nr 65 w Białymstoku. 

Dodana: 9 październik 2015 07:54

Zmodyfikowana: 9 październik 2015 07:54